Цікаві факти про хребет ❗️

🚩      Хребет -кісткова структура , що складається з 32-35 хребців , між якими є амортизуюча хрящова тканина, яка іменується диском. Обабіч хребців йдуть зв’язки, які допомагають триматись хребцям разом у формі хребтового стовпа та одночасно забезпечують його гнучкість. 

🚩       Про 7-й шийний остистий відросток- так, саме в ділянці цього хребця може формуватись  так званий горб  вдови, про який детальніше у моєму дописі  . Цьому сприяє те,  що остистий відросток цього хребця має  найбільшу довжину серед хребців і тому має назву prominens, тобто «видатний» або такий, що видається, виділяється з-поміж сусідніх. 

🚩      Про власні назви 1 та 2 хребців. Не тільки 7-й, а й 1-й та 2-й шийні хребці , так історично склалось, мають власні назви , «атлант» та «аксис» відповідно.  Атлант,  бо він, наче той міфічний велетень Атлант, тримає черепну коробку у себе на плечах. Назва «Аксис» або вісь, пов’язана з формою  хребця, який має наче вісь , навколо  обертається 1 шийний хребець з черепом.

🚩      Міжхребцевий диск за будовою має більш грубу та міцну зовнішню оболонку, яка називається фіброзне кільце , багате на нервові закінчення, та ядро- драглисте за консистенцією. Коли зовнішня оболонка диску в силу різних причин механічно пошкоджується, драглиста речовина починає випинати за межі хребця й часто  може тиснути на спинно-мозковий нерв поруч. Це і має назву грижі диску.  

🚩      Грижа  в принципі не може виникнути між крижовими хребцями, оскільки .. там немає міжхребцевих дисків. Й бути не може, адже крижові хребці в нормі є єдиною крижовою кісткою.

🚩     Найчастіше грижі диску виникають на рівні останніх поперекових хребців, адже вони несуть найбільше навантаження. 

🚩      Існують такі поширені аномалії форми хребта , як сколіоз та інші,  проте, на відміну від поширеної  думки, у більшості випадків вони не призводять до якихось серйозних наслідків та є  суто косметичною проблемою. 

🚩    Спинний мозок закінчується на рівні  1-го поперекового хребця, далі в спинномозковому каналі йдуть тільки спинномозкові корінці.  

🚩     Таке часте явище, як хруст в хребті, а частіше в шийному відділі, зазвичай  не  є  ознакою певної  хвороби. Джерелом хрускоту є міжхребцеві (фасеткові) суглоби, а механізм  хрускоту  по суті подібний до  хрустіння пальцями рук. Детальніше за посиланням 

🚩       Захворювання хребта , грижі в тому числі,  НЕ призводять до  захворювань інших органів. Тобто не буває від «остеохондрозу» ні інсультів, ні інфарктів.

 

Насамкінець додам, що питання про хребет мною радо вітаються й я залюбки спобую відповісти на ваші питання в коментарях, шановні читачі!

 

Будьте здорові та бережіть себе❗️

 _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _ _ _ _

 

🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»

 

Відчуваєте, що Вам потрібна моя фахова допомога?

Зв’яжіться зі мною у будь-який зручний для Вас спосіб:

 

- Щоб забронювати час для консультації самостійно -натиснути  📆 fb.com/drnimchuk/  (кнопка «забронювати»)

- Зателефонувати чи написати - ☎️  /watsapp +380674609304/

- Написати чи зателефонувати на телеграм @doctornimchuk

- Написати на фейсбук-сторінку - 📩 m.me/drnimchuk

- Написати на пошту- anatolii.nimchuk@yahoo.com

- Відвідати сайт doctornimchuk.com 

І я залюбки спробую Вам допомогти!

 

#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #консультаціяневролога #невропатологЧернигов #німчук #неврологнімчук  #доказовамедицина #головнийбіль #психіатр #мігрень #мигрень #антидепресанти #грижа #більвспині