Випадок з практики. Головний біль та вік.
З недавніх випадків. Жінка , вже у віці, 87 років, якщо бути точним, болить голова. Часто-густо , на жаль, до пацієнтів у віці ставляться трішки «інакше», так би мовити. Що, мовляв , вже вони хочуть, вже ж вік. А чому болить: та зрозуміло чому, судини ж бо вже не ті. Чи тиск ,чи бог його зна чому.
А історія цієї пацієнтки наступна . Болі виникли поступово, турбують вже рік, почались з верхніх та нижніх зубів з одного боку і звісно пацієнтка звернулась до стоматолога. І не просто полікувала, а під спеціальним мікроскопом ( хто лікував, той має уявлення, скільки це коштує). Але це нічогісінько не змінило . Болі як турбували, так й турбують. Що робити? Вирішили- видаляємо ті нещасні зуби! Але й видалення не принесло очікуваного полегшення. Спати неможливо, скроні болять, свердлять, аж джгути на скронях почала пацієнтка намацувати. Якщо вдень ще сяк-так , то вночі болі ставали нестерпними й заважали спати . Одне тішило, що хоча б знеболювальні могли їх зняти.
Але болі то ж не діло. Поїхала пацієнтка до щелепно-лицевого хірурга. Виникла підозра на запалення гайморової пазухи, «пробили її» , знову нічого.
Пішла до невролога -МРТ , УЗД судин ( яке, між іншим виявило досить виражене атеросклеротичне звуження сонних артерій) , аналізи. Все норма, точніше майже все. Вердикт- невропатія скроневого нерву! Зауважу, не невралгія трійчастого нерву, яку часто встановлюють там, де її немає. Але проблема залишалась невирішеною. Паралельно додались болі в суглобах рук і пацієнтка потрапляє до ревматолога та отримує відповідне обстеження , яке виявляє істотно підвищене ШОЕ, або швидкість осідання еритроцитів, що є ознакою запалення. І тут вперше виникає підозра, що пацієнтки може бути запалення скроневих артерій.
На цьому етапі пацієнтка потрапляє до мене. При огляді візуально помітно тяжі на скронях, що були болісні , коли пацієнтка на них натискала. Окрім підвищеного артеріального тиску, який, як пам’ятає уважний читач моїх дописів, НЕ викликає головний біль, та місцевої болючості скронь та виражених запальних змін жодних відхилень.
Отже, пацієнтці мною був встановлений діагноз скроневого або гігантоклітинного артеріїту та було невідкладно рекомендовано прийом високих доз гормонів -глюкокортикоїдів ( які між іншим принесли полегшення чи не з першого дня прийому) . Чому невідкладно , спитаєте ви? Тому що частим та небезпечним ускладненням даної хвороби є розповсюдження запалення на інші артерії. Особливо це небезпечним є розповсюдження його на артерії сітківки ока, що може призвести до необоротної сліпоти. А ще варто не забувати , що захворювання починається майже завжди у немолодому віці, зазвичай після 50 років, найчастіше на 7 десятку.
Замість епілогу. Згадане захворювання можна добре контролювати ліками, а вчасно встановлений правильний діагноз дозволив би уникнути пацієнтці непотрібного дороговартісного лікування у стоматолога, не кажучи про істотне зменшення ризиків ускладнення на очі й звісно дозволило б їй забезпечити достатній рівень якості життя .
Будьте здорові та бережіть себе❗️
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»
Відчуваєте, що Вам потрібна моя фахова допомога?
Зв’яжіться зі мною у будь-який зручний для Вас спосіб:
-Зателефонувати на робочий номер - +380674609304
- Зателефонувати чи написати на WhatsApp https://wa.me/380674609304
- Написати чи зателефонувати на Telegram https://t.me/doctornimchuk
- Написати на фейсбук-сторінку - 📩 m.me/drnimchuk
- Написати на пошту- anatolii.nimchuk@yahoo.com
І я залюбки спробую Вам допомогти!
#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #консультаціяневролога #невропатологЧернигов #німчук #неврологнімчук #доказовамедицина #головнийбіль #скроневийартеріїт