Не припиняючи навчатись. Сучасно про мігрень.

Не припиняючи навчатись.  Сучасно про мігрень.

Кілька днів тому відбувся чудовий вебінар за участю  колег-неврологів Лейденського університету ( Нідерланди), присвячений головному болю, перш за все мігрені.  До слова, Університет є  одним з ведучих європейських закладів у вивченні головного болю.   Було розглянуто  декілька тем, серед яких  я хотів би зупинитись на декількох .  Одна з них торкалась теми генетики в розвитку мігрені.  Як ,можливо,  знає читач,  мігрень- це генетичне захворювання,  проте  зв'язок мігрені з генами все ще активно  вивчається.  Якщо  у 2010 році були відомі лишень  декілька мутацій генів, що  можуть відігравати  роль  у розвитку мігрені,  то на сьогоднішній день таких  мутацій відомо понад 100!   Так ,  переважно мігрень  успадковується за полігенним ( множинні гени) типом,  але існують окремі форми, як геміплегічна мігрень,  які мають єдину  мутацію, що призводить до цього типу мігрені .  Ще однією цікавою темою доповіді був зв'язок мігрені та жіночої статі. Взагалі, як відомо, поширеність мігрені серед жінок двічі більше, ніж  серед чоловіків і відіграють у цьому роль , як вважається, статеві гормони, а саме естроген та падіння його рівня перед менструацією.  На даний час один з напрямків наукової думки -  розробка ліків від мігрені, які б  були ефективні саме у жінок та враховували специфіку її виникнення у представниць прекрасної статі.  Як логічне продовження цієї тези, Один з підходів, який досліджували неврологи, була можливість  застосування гормональних  засобів для впливу на частоту мігрені у жінок,  правда поки що  безрезультатно. Але одним з  порад  колег з Нідерландів є застосування  під час менструальної мігрені так званих триптанів (ліків від мігрені) тривалої дії і як на мене це дуже слушно, оскільки напади мігрені під час місячних можуть тривати до  кількох днів.

Ще однією цікавою  темою  було ведення пацієнтів з хронічною мігренню та підходи у боротьбі з абузусним головним болем.  ( біль від зловживання знеболювальними). Тут практика колег дещо відрізняється від мого досвіду, адже вони таким пацієнтам радять повну відмін всіх  знеболювальних на 2-3 місяці , при чому профілактичне лікування призначається виключно після завершення цього  кількамісячного періоду, що  є дуже важким випробуванням для пацієнта. Адже йому по суті забороняють приймати знеболювальні, при цьому мігрень сама по собі нікуди не зникає. 

Звісно ,  доповідачі зупинялись на самих останніх досягненнях в галузі лікування мігрені, а саме з препаратами , що  діють на білок , що відіграє надзвичайно важливу роль  в розвитку мігрені  - CGRP. Зворотній бік медалі цих препаратів-  висока вартість та  … малодослідженість відтермінованих побічних ефектів, адже препаратам цієї групи не виповнилось й 10 років.   Між іншим, до можливих серозних ускладнень  цих препаратів відносить деяке підвищення ризику інсульту чи інфаркту і це потребує  безумовно більш летального  вивчення.   Одним словом, варто подякувати  організаторам вебінару, зокрема, колезі Анастасії Гончар, було цікаво!

 

Докладніше про мігрень та головний біль у  моїх дописах

 https://tinyurl.com/2s7su584

https://tinyurl.com/3t5kw7ju

https://tinyurl.com/b557w7x5

 

Будьте здорові та бережіть себе❗️

 _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _ _ _ _

 

🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»

 

Відчуваєте, що Вам потрібна моя фахова допомога?

Зв’яжіться зі мною у будь-який зручний для Вас спосіб:

 

- Щоб забронювати час для консультації самостійно -натиснути  📆 fb.com/drnimchuk/  (кнопка «забронювати»)

- Зателефонувати чи написати - ☎️  /watsapp +380674609304/

- Написати на телеграм @doctornimchuk

- Написати на фейсбук-сторінку - 📩 m.me/drnimchuk

- Написати на пошту- anatolii.nimchuk@yahoo.com

І я залюбки спробую Вам допомогти!

 

#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #консультаціяневролога #невропатологЧернигов #німчук #неврологнімчук  #доказовамедицина #головнийбіль #психіатр #мігрень #мигрень #антидепресанти