Нове в неврології. Лікування хвороби Альцгеймера

Друзі, ми живемо, не дивлячись на такі буремні події, все ж  у час інновацій й медицина тут не виняток.  Ще зовсім недавно  хвороба Альцгеймера, яка вважається основною причиною  зниження розумових здібностей (деменція) у людей похилого віку, була вироком. На хвилиночку поширеність її сягає 2 % населення, а це не мало, тим паче, що чим старше людина , тим цей відсоток істотно зростає. Так ось ті ліки , що застосовуються на даний час, на жаль, мають дуже обмежену ефективність. Другим  їх недоліком є те, що вони діють по суті лиш  на кінцевий результат хвороботворного процесу, а не на причини чи механізм.  

 

І ось нарешті, з  початком двадцятого десятиліття , схоже, з’явився промінчик надії  у нас, неврологів й, звісно, у пацієнтів.  Нещодавно, якщо точніше 6 липня,  американський ,назвемо так, фармкомітет (FDA),повністю схвалив до застосування новий препарат , який має назву Лаквембі. Якщо бути зовсім точним, препарат був схвалений ще у січні, проте за прискореною процедурою, а ось зараз препарат визнали відповідним до всіх  норм регулятора і він є  першим таким препаратом.

 

Чим же особливий цей препарат?

Власне, таким є його механізм дії .  Адже він (поки) єдиний, що діє на механізм розвитку хвороби й має змогу уповільнювати її розвиток. Для тих,  хто хоче подробиць,  є наступний абзац .

 

Як він діє?

Як відомо,  хвороба Альцгеймера розвивається внаслідок гибелі переважно клітин головного мозку, що відповідають за пам'ять. Причина їх гибелі- збій в роботі клітин, через що починає утворюватися так званий амілоїдний білок, який переходить у нерозчинну форму й в свою чергу веде до загибелі клітини. Так ось цей новий препарат діє саме на цей білок й сприяє його виведенню з  нервової тканини.  Що є цікавим, так це те, що процес накопичення амілоїду й гибель клітин відбувається з дуже великим часовим інтервалом,  до 10 років,  тобто стає  важливим діагностувати якомога раніше хворобу Альцгеймера для того, що якомога раніше почати його  введення.  Бажано навіть на стадії, коли проявів хвороби ще зовсім немає. І тут у нагоді стають сучасні методи діагностики, які все ще майже не доступні. Мова перш  за все  про  ПЕТ ( позитронно-емісійні томографи) та виявлення певних речовин  в спинно-мозковій рідині (лікворі).

 

А що Україна?

Звісно, на перший час ліки навряд чи будуть доступні.  На даний час річне лікування сягає  $26 тис. і в Україні ліки в принципі неможливо купити , але знову , згадуючи про час шаленого прогресу, в якому ми живемо, слід пам’ятати, що все стає  набагато доступніше і стане це , гадаю, років за 5-10 так точно. Адже ще 30 років тому мобільний телефон великою диковинкою й дозволити собі його  могли лише одиниці в Україні. Минуло 15 років й його зміг собі дозволити кожен пенсіонер, а з розряду лакшері він перейшов у звичайний предмет побуту. При чому ми як стояли осторонь цього відкриття, так й далі не причетні ні до  цього винаходу , ні навіть до їх виробництва. Глобалізація таки має й свої плюси.

 

Будьте здорові та бережіть себе❗️

 _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _ _ _ _

 

🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»

 

Відчуваєте, що Вам потрібна моя фахова допомога?

Зв’яжіться зі мною у будь-який зручний для Вас спосіб:

 

- Щоб забронювати час для консультації самостійно -натиснути  📆 fb.com/drnimchuk/  (кнопка «забронювати»)

- Зателефонувати чи написати - ☎️  /watsapp +380674609304/

- Написати на телеграм @doctornimchuk

- Написати на фейсбук-сторінку - 📩 m.me/drnimchuk

- Написати на пошту- anatolii.nimchuk@yahoo.com

І я залюбки спробую Вам допомогти!

 

 

#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #консультаціяневролога #невропатологЧернигов #німчук #неврологнімчук #деменція  #хворобаАльцгеймера  #слабоумство