Чи дійсно спина може запалюватись або про НЕневрологічну причину болю?
Частенько пацієнти вживають термін «запалення» , коли мова йде про біль- «та щось запалилось у спині» або «та нерв запалився мабуть». Та чи є правильним вживання таких термінів щодо спини?
Правильна відповідь - може , проте у більшості випадків запалення не має нічого спільного з болем у спині. Але є ще меншість випадків) і вона діагностується погано й невчасно, деколи минає 5-10 років , допоки пацієнту встановлять правильний діагноз.
Тут мова й піде про цю меншість- так званий синдром запаленої спини, коли дійсно має місце запалення суглобів та зв’язок хребта. До слова. Кілька днів тому відзначався Всесвітній день обізнаності з хворобою Бехтерева , яка є основною причиною синдрому запаленої спини , що й спонукало мене написати цей допис. ( між іншим, є мій допис про один з таких випадків)
Що таке синдром запаленої спини❓
Це низка проявів , які входять в це поняття.
- переважання нічного болю над денним
- Посилення болю в спокої
- Біль істотно полегшується після вправ.
- Існування вранішньої скутості ( туго рухомості) спини , коли пацієнтові потрібно 20-30 хв , щоб «розходитись» , інакше він не може навіть шнурівки зав’язати без сторонньої допомоги.
- запальні зміни в крові ( «лікарю , та то ШОЕ у мене пвдвищене все життя і ніхто не каже, чому»)
І хвороба Бехтерева , або анкілозуючий спондиліт , є основною причиною ( але не єдиною). Інші причини - це хвороба Крона ( аутоімунне запалення кишківника ), псоріаз та навіть інфекція сечостатевої системи може спричинити синдром запальної спини, щоправда при останньому перебіг досить доброякісний.
Яке відношення все це має до неврології❓
Насправді жодного. Але. Такі пацієнти зазвичай є саме пацієнтами неврологів і це триває роками. І попри низький рівень настороженості щодо даної хвороби є ще одна причина незадовільного діагностування- висока ефективність звичайних протизапальних ліків💊 , які є основними діючими персонажами у арсеналі неврологів ! А варто лиш пам’ятати про цей синдром. Що ж до його рідкісності- це міф, ресур UpToDate, приміром , наводить поширеність хвороби Бехтерева серед населення аж 0.8%-1% , тобто кожен сотий житель !
Ну то , скаже читач, лікують його неврологи , не знаючи синдрому, й добре. Адже пацієнтам стає ж краще. Так , але не зовсім, адже хвороба Бехтерева має позасуглобові прояви, наприклад запалення судинної оболонки ока (увеїт) , які призводять до необоротньої втрати зору. І це можна вчасно виявити та полікувати , знаючи, що пацієнт страждає на ХБ.
Ну й кому цікаво більш детально розібратись про причини болю в спині, раджу прочитати мій допис
Будьте здорові та бережіть себе❗️
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»
Відчуваєте, що Вам потрібна моя фахова допомога?
Зв’яжіться зі мною у будь-який зручний для Вас спосіб:
-Зателефонувати на робочий номер - +380674609304
- Зателефонувати чи написати на WhatsApp https://wa.me/380674609304
- Написати чи зателефонувати на Telegram https://t.me/doctornimchuk
- Написати на фейсбук-сторінку - 📩 m.me/drnimchuk
- Написати на пошту- anatolii.nimchuk@yahoo.com
- Відвідати сайт doctornimchuk.com
І я залюбки спробую Вам допомогти!
#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #консультаціяневролога #невропатологЧернигов #німчук #неврологнімчук #доказовамедицина #більвспині