Хочу спитати читача, а чи існує взагалі зв’язок між цими поняттями❓
Чи актуальна ця тема ❓
Якщо так, то наскільки поширена ця проблема ❓
Почну трішки здалеку. В своїй практиці я регулярно консультую як очно, так й онлайн, через відеозв’язок. Війна, яка триває, призвела до того, що кількість онлайн-консультацій істотно виросла через те, що багато пацієнтів зараз знаходяться поза межами України й в силу певних обставин не задоволені медичною допомогою, яку там отримують. Якщо точніше, то не менше 10% населення України знаходиться більш менш тривалий час за її межами, тобто близько 4 млн!
Все б нічого, проте я ще задовго до війни помітив, що пацієнти, які тривалий час проживають за межами Батьківщини, частіше звертаються за домогою з ознаками депресії. За останній же рік я тільки переконався у правильності своїх висновків. Так, тривале перебування за кордоном призводить до більшої захворюваності на депресію, а також до більш виражених її проявів.
➡️Чому так відбувається?
Можна виділити декілька причин.
📍По-перше-зараз еміграція вимушена, люди виїжджають через серйозні життєві обставини, через війну. Внаслідок цього людина втрачає зв'язок зі звичним оточенням (близькими, друзями) , наявність яких є важливою передумовою гарного настрою та психічного здоров’я загалом. Адже людина-істота соціальна, їй конче необхідно спілкування. Так, звісно можна спілкуватись через різноманітні канали зв’язку, проте це не передає ефекту повноцінного живого спілкування.
📍По-друге, незнайоме, а від цього й таке , що здається ворожим, оточуюче середовище та люди. Все незнайоме, ні з ким побалакати, часто через незнання мови неможливо навіть спитати про елементарні речі у перехожих чи сусідів. Це все істотно підвищує рівень тривоги, яка згодом переростає у депресію.
📍По-третє, втрата доходів, а також часто неможливість влаштуватись за своїм фахом, відчуття непотрібності, професійної незапитуваності. Адже потрібні гарні знання як мінімум мови. А деколи окрім мови потрібне й окреме підтвердження своїх навичок та знань через невизнання за кордоном українських дипломів.
📍По-четверте, стан невизначеності, який для декого особливо обтяжливий та підвищує тривогу чи пригнічує . «А що далі?» «А чи надовго я тут?» «А коли закінчиться війна?» «А чи варто тут обживатись?» « А що , як після війни нікуди буде повертатись?» і т.п.
📍По-п’яте, але не менш важливе. Географічне розташування країни перебування. Так-так, навіть це відіграє важливу роль. Адже поширеність депресії сильно відрізняється від цього чинника. Рівень поширеності депресії у північних країнах з низьким рівнем освітленості значно вище , ніж у сонячних країнах півдня. Це дуууже важливий чинник. Більше детально в моєму дописі
➡️Що робити, якщо вже за кордоном?
💁♂️Максимально підтримувати зв’язки з близькими Вам людьми та співвітчизниками загалом. Більше живого спілкування. Ходіть до центрів підтримки українців, до української церкви тощо .
💁♂️ Намагайтесь вчити мову країни перебування. Часто країна надає таку можливість безоплатно
💁♂️ Спробуйте влаштуватись на роботу, бодай на яку-небудь. Навіть якщо вона буде не за фахом. Це дасть відчуття впевненості у собі, своїх силах та завтрашньому дні.
💁♂️ Не обирайте країни чи регіони, де мало сонця. Не варто їхати пацієнтам з депресивними епізодами (і тим, у кого вони минули) до Ірландії, Норвегії, Данії, Швеції, навіть Прибалтики. Це несе істотні ризики повернення депресії.
💁♂️ Не ігноруйте медичну допомогу. У більшості країн, куди виїжджають українці, є можливість звернутись за фаховою медичною допомогою , при тому безоплатно. Або ж завжди можете звернутись до українці фахівців дистанційно і до мене у тому числі, якщо з закордонним колегою не вдалось порозумітись.
Будьте здорові та бережіть себе!
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»
Відчуваєте, що Вам потрібна моя фахова допомога?
Зв’яжіться зі мною у будь-який зручний для Вас спосіб:
- Щоб забронювати час для консультації самостійно -натиснути 📆 fb.com/drnimchuk/ (кнопка «забронювати»)
- Щоб зателефонувати чи написати - ☎️ /telegram/watsapp +380674609304
- Щоб написати на фейсбук-сторінку - 📩 m.me/drnimchuk
- Щоб написати на електронну пошту - anatolii.nimchuk@yahoo.com
І я залюбки спробую Вам допомогти!
#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #депресія #тривога #еміграція