Випадок з практики. Обертання, обертання, обертання

Власне, а чи може в дійсності все навкруги  обертатись? Так, і хоча це переважно стосується відчуття обертання, проте  воно дуже неприємне. 

Саме про такий випадок йтиметься в цьому дописі.  

 

➡️Що я з`ясував?

Пацієнт О. 27 років, повідомив, що періодично, раз  на 2 тижні,  у нього несподівано виникає запаморочення, власне  відчуття справжнього обертання,  через  яке  він  змушений лягати й чекати, поки воно не мине, щоб, бува, нікуди не впасти.  Більше того, окрім клятого обертання його же й сильно нудить, а на додачу ще й гуде в голові.  Такі напади тривають кілька годин й минають по суті самостійно, адже він не знає, як з ними боротись. 

 

Захворювання почалось 8 років тому , проте напади були дуже рідкими, раз  на рік , а то й рідше. З часом напади стали частішими, так що останнім часом траплялись до двох разів на місяць. Куди пацієнт тільки не звертався,  виконано купу обстежень, і МРТ, і судини голови, і не тільки, звертався й до київських закладів, проте особливих результатів це не дало. Напади ставали частішими. 

 

Загальна медична історія нічим не вирізнялась. Хиба останнім часом пацієнт почав вживати алкоголь ледве не щодня. Робота його була не зовсім звичайною-  він  працював стюардом. Звісно це був ще один привід звернутись за допомогою, адже через хворобу він міг втратити гарну роботу. 

 

Детальний неврологічний голод теж нічого  вагомого не виявив, в тому числі слух на високі та низькі частоти. Була у тому числі виконана проба на позиційне запаморочення, але й вона виявилась негативною.

 

➡️Отже, про що думати?

Власне, варто констатувати, що у пацієнта спостерігаються напади справжнього (системного) запаморочення, коли пацієнт відчуває справжнє  обертання. Взагалі про запаморочення, кому цікаво, можна почитати в окремих  моїх дописах за посиланнями https://www.facebook.com/112372547045588/posts/434208761528630/ та https://www.facebook.com/112372547045588/posts/139356311013878/?d=n

 

Якщо спростити діагностичний пошук, то можна виділити 3 основних причини обертального запаморочення. Найчастіше зустрічається так зване позиційне запаморочення, але проба Холпайка виявилась негативною. Друга причина – хвороба Меньєра, третя- вестибулярний нейроніт або запалення вестибулярного нерву. Для останнього характерним є передування нейроніту застуди, запаморочення триває безперервно цілими днями і  майже ніколи не повторюється, тоді як у нашого пацієнта було щонайменше з 10 таких подібних один до одного нападів. А що властиве хворобі Меньєра? Періодичність нападів? Так, це саме про неї. Тривалість до кількох годин- теж так. Повністю минає напад- так. А ще шум чи свист в голові, і він теж спостерігається у пацієнта під час нападів. Отже, схоже , що у пацієнта саме хвороба Меньєра. При ній періодично підвищується тиск рідини у одній з відділів внутрішнього вуха, що призводить до надмірного подразнення вестибулярного та слухового нервів, що й проявляється розладами координації та слуху. 

Але ж дослідження нічого не виявили. Так, адже перш за все потрібно дослідити слух, а він його й не досліджував, відповідно я пацієнта скерував на аудіометрію, але призначив одночасно ліки, які впливають на ймовірну хворобу Меньєра. 

 

➡️Що далі?

Минуло аж 2 місяці, перш ніж пацієнт потрапив до мене на огляд. Виглядав він дуже задоволеним й повідомив, що за цей час не мав жодного нападу запаморочення! 

Аудіометрія показала зниження слуху на низькі частоти, що є типовим для хвороби Меньєра (при чому асиметрично, більше зліва). 

 

Отже, діагноз встановлений, відповідно пацієнт отримав  дієві рекомендації на майбутнє та навіть вже відчув полегшення!

 

 

Будьте здорові та бережіть себе!

 _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _ _ _ _

 

🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»

 

 

 

 

#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #обертання #хворобаМеньєра #запаморочення