Як вам тема, шановні читачі?
Гадаю, дуже актуальна.
А яка ваша думка, що є найчастішою причиною болю у тілі? Грижі? Травми? Переохолодження? А може «затиснення» нервів? Ні, ні і ще раз ні. Насправді все дуже банально. Це так зване перенапруження та розтягнення м’язів ( яке найчастіше криється за терміном «остеохондроз»). І нікуди від цього не подітись. Спина болить частіше у спортсмена чи будівельника , ніж у приміром консультанта чи лікаря. А з віком ймовірність виникнення болю стає більшою через вікові зміни сполучної та м’язової тканини. Так -так, зв’язки та м’язи стають менш еластичними , як би нам цього не хотілось. Відповідно при підвищених навантаженнях більш ймовірно виникають мікропошкодження, які спричиняють каскад біохімічних реакцій, який фахівцям відомий, як запалення. При цьому в травмованих ділянках м’язів та сухожилків відбувається їх набряк, що призводить до підвищення внутрішньотканинного тиску та подразнення больових закінчень нервів. На додачу , виділяються хімічні речовини, які теж здатні подразнювати нерви та викликати біль.
Що характерно для такого болю?
⁃ Нерідко можна прослідкувати зв’язок між фізичними навантаженнями та початком болю
⁃ Місцева болючість ушкодженої ділянки і ніякої іншої. Наприклад, якщо у пацієнта біль в ділянці серця, і при цьому пацієнт може сам знайти точки , де буде болісне натискання- можна не перейматись за серце , причина болю в м’яких тканинах . Якщо причина болю дійсно в серці- біль ніяким чином не зміниться при натисканні в цій ділянці, адже до серця простим натиском( який зветься пальпацією) дістатись неможливо!
⁃ Зазвичай м’язовому болю не властиве прострілювання в інші ділянки тіла, це є рисою , притаманною болю при пошкодженні нервів ( приміром при грижі).
⁃ Короткотривалий перебіг. М’язовий біль триває тиждень-два-три і сам минає навіть без лікування ( а з лікуванням швидше). Якщо ж біль турбує місяцями- потрібно шукати іншу причину. Це може бути й фіброміалгія, і депресія, і ревматологічне хвороби, і переломи внаслідок остеопорозу, і захворювання внутрішніх органів , включно з онкологією ! І просто самостійно пити знеболювальні не вихід!
⁃ Відсутність заніміння чи слабкості в кінцівці. Ці прояви не спостерігаються при м’язовій причині болю. Якщо у пацієнта одночасно з болем в спині заніміло декілька пальців або він не може підняти ступню - варто ретельніше шукати причину , й імовірніше має місце ушкодження нерву.
Звісно , не варто покладатись виключно на вищевикладені дані, адже тільки лікар може правильно встановити причину болю та призначити відповідне лікування. Але все ж.
Якщо ви на 100% впевнені в походженні болю, ось декілька порад , як можна спробувати позбутись м’язового болю самостійно.
Отже, як можна позбутись такого болю самостійно?
⁃ помірне фізичне навантаження. Повний спокій протипоказаний, так само як й вважав фізична праця.
⁃ Місцеве застосування до болючих ділянок тепла або ж …холоду. Й те, й те є однаково ефективним
⁃ Застосування самих простих знеболювальних - парацетамолу чи ібупрофену
⁃ Легкий масаж болючої ділянки.
Будьте здорові та бережіть себе!