Про забудькуватість.

6 простих кроків, щоб ваша пам’ять залишилась гострою якомога довше.🧠

 

Кожен з нас іноді щось забував. Хтось пішов на кухню й раптом забув, навіщо, або ж не зміг під час розмови пригадати в потрібний момент якусь назву. Знайома ситуація, правда? Але забудькуватість — звичайне явище, на відміну від деменції (недоумкуватості). Для забудькуватості характерним є доброякісний характер, воно зазвичай не призводить до руйнівних наслідків для оточуючих чи самого хворого. 

 

Наведу кілька прикладів деменції. Перший — хворий забув, що увімкнув газ й через деякий час вирішив запалити газову плиту, що призвело до вибуху та травмування самого хворого. Або ж хворий забув вимкнути на роботі певне устаткування, що призвело до його виходу з ладу.

 

Пам’ять може підводити в будь-якому віці, проте сам вік не є причиною зниження пам’яті. Причиною цього є певна хвороба, (як то хвороба Альцгеймера, Піка, судинне ураження мозку — інсульт, пріонові хвороби, зловживання алкоголем тощо).

 

Дослідження показують, що зберегти пам’ять та попередити деменцію (недоумкуватість) допоможуть певні звички.

▫️ підтримання активного способу життя. Будьте фізично активними, уникайте малорухомого способу життя. Забезпечуйте свій організм аеробною активністю (кардіотренування) щодня принаймні 30- ма хвилинами.

▫️ достатня тривалість сну (не менше 7 годин/добу). Постійне недосипання може привести до зниження розумових здібностей в майбутньому.

▫️ утримання від паління. Саме по собі паління в певних випадках може покращувати розумові здібності, стимулюючі так звані рецептори ацетилхоліну, та має сприятливий ефект для уповільнення розвитку такої частої причини недоумкуватості, як хвороба Альцгеймера. Проте паління одночасно істотно збільшує ризик інсульту та недоумкуватості внаслідок його. Оскільки інсульти трапляються значно частіше за хворобу Альцгеймера, шкода від паління переважає потенційну користь.

▫️ насичене соціальне життя. Проводьте більше часу в компаніях, зустрічайтесь з друзями частіше, це якимось чином тренує різні ділянки головного мозку, викликає позитивні емоції та сприяє його здоров’ю в цілому.

▫️ обмеження вживання алкоголю 1-2 дрінками /добу. (1 дрінк або напій дорівнює 25-30 мл міцного алкоголю або 100-150 мл сухого вина або 250-300 мл світлого пива). Так, це та межа, за якою можлива шкода для психічного здоров’я буде переважати над користю. Сам по собі алкоголь здатен спричиняти прямий шкідливий вплив на клітини кори головного мозку та навіть викликати алкогольну деменцію (недоумкуватість).

▫️ надавання переваги продуктам харчування, що входять до Середземноморської дієти. Це загальновідомий факт, що ті, хто дотримуватиметься такої дієти, будуть менш схильні до розвитку недоумкуватості в майбутньому. 

 

Будьте здорові та бережіть себе❗️

 

_ _ _ _ _ _ _

🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»

 

#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #консультаціяневролога #невропатологЧернигов #німчук #неврологнімчук  #доказовамедицина #головнийбіль #психіатр #мігрень #мигрень #антидепресанти #грижа #більвспині #запаморочення