Розвінчування міфів. Про невралгію трійчастого нерва👨‍⚕️

Щороку 7 жовтня світ відзначає День поінформованості про невралгію трійчастого нерву і цей рік не став винятком.І тут мені пригадалась  молода пацієнтка, що прийшла від стоматолога🦷 з лицевими болями. Власне, типова історія. Після походу до стоматолога пацієнт перенаправляється до неврологів. Проте зазвичай результат мого огляду  збиває з пантелику, адже мій висновок часто буває прямо протилежний, ні про яку невралгію мова не йде й близько. На моїй пам’яті було не так вже й багато пацієнтів, у котрих дійсно підтвердилась невралгія трійчастого нерва. Решта були скеровані  на більш детальне обстеження та успішно продовжили лікуватись у стоматологів. Чому так? Відбувається це через необізнаність колег в неврології та незнання особливостей проявів невралгії.

 

▫️Перш за все, хочу зазначити, що невралгія трійчастого нерва — вкрай нечасте захворювання, поширеність якого всього 4-13 осіб на 100 тис. дорослого населення.

 

▫️Друге, невралгія має певні особливості. Наприклад, біль обов’язково носить короткочасний характер, всього кілька секунд, досягаючи значної інтенсивності, коли пацієнт навіть поворухнутись боїться. Звісно жоден варіант ниючого болю в обличчі, що триває годинами, не є невралгією.

 

▫️Третє, зазвичай при невралгії пацієнт може вказати на певні місця на обличчі чи в роті, доторканні до яких може спровокувати напад болю. При стоматологічних болях таких точок немає, навпаки, біль частіше посилюється в вечірній чи нічний час та реагує на жування, особливо твердої їжі.

 

▫️Четверте, невралгія ніколи не супроводжується підвищенням температури тіла, на відміну від болю внаслідок стоматологічної проблеми, де температура інколи підвищується.

 

▫️П’яте, невралгія майже ніколи не призводить до зміни чутливості на обличчі чи слизовій рота, на відміну від стоматологічних проблем чи наслідків хірургічних втручань.

 

▫️Шосте, невралгія дуже добре реагує на певний клас ліків, які звуться антиконвульсантами. При стоматологічних проблемах покращення на їх фоні відсутнє чи мінімальне.

 

▫️Сьоме, типовий вік, коли починається невралгія трійчастого нерва, складає  60 років та старше.

 

І наостанок, невралгія трійчастого нерва не виліковується, такі пацієнти потребують постійного прийому ліків для уникнення нападів болю. Це пов’язане з особливістю розвитку болю. Причиною невралгії є близькість розташування трійчастого нерва та артерії на основі мозку, за таких умов артерія інколи має здатність подразнювати нервові волокна нерву, провокуючи напад болю. Тому коли пацієнт під час з’ясування його медичної історії каже мені, що колись хворів на невралгію, я здивовано відповідаю, що ймовірно проблема мала іншу назву, але аж ніяк не невралгії трійчастого нерва.

 

Будьте здорові та бережіть себе❗️

 _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _ _ _ _

 

🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»

 

Відчуваєте, що Вам потрібна моя фахова допомога?

Зв’яжіться зі мною у будь-який зручний для Вас спосіб:

 

- Щоб забронювати час для консультації самостійно -натиснути  📆 fb.com/drnimchuk/  (кнопка «забронювати»)

- Зателефонувати чи написати - ☎️  /watsapp +380674609304/

- Написати на телеграм @doctornimchuk

- Написати на фейсбук-сторінку - 📩 m.me/drnimchuk

- Написати на пошту- anatolii.nimchuk@yahoo.com

І я залюбки спробую Вам допомогти!

 

#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #консультаціяневролога #невропатологЧернигов #німчук #неврологнімчук #депресія #доказовамедицина # #психіатр #мігрень #невралгія