Коли пацієнтові стає краще- це завжди тішить професійне самолюбство, але коли результат лікування перевершує очікування – приємніше вдвічі. Але ближче до справи.
Що я з’ясував?
Отже , пацієнтка 62 років, звернулась до мене за наполяганням близьких через дивну поведінку. Зі слів доньки пацієнтка раніше висловлювала ідеї провини за початок війни, постійно ходила до сусідів та за щось вибачалась. Також прикметним було періодичне бачення якось чоловіка, проте.. окрім пацієнтки , його ніхто ніколи не бачив!
Сама ж пацієнтка ситуацію бачила трішки інакше. На момент першої консультації її турбували відсутність бажання щось робити. Цілими днями їй не хочеться нічого робити й вона- таки час від часу дійсно днями нічого не робила, лише лежала у ліжку. І це при тому , що вона мала своє господарство, проживаючи в сільській місцевості, відповідно безліч справ.
Взагалі хвороба вперше виникла у неї 10 років тому (подробиці проявів достеменно не відомі, проте присутніми були знижений настрій та відсутність будь-якої зацікавленості бодай до чогось), через що лікувалась у психіатра. Востаннє до цього лікувалась 4 роки тому. Після лікування завжди ставало краще, проте останнє погіршення виникло поступово навесні 2023. Цього разу до психіатра звернулась лише наприкінці літа, однак призначене лікування полегшення не принесло.
З загальної медичної історії варто звернути увагу на той факт, що у пацієнтки раніше були спроби самогубства. Також заслуговує уваги факт лікування її мами у психіатра, проте відомо лише, що її турбували якісь головні болі. Соціальний статус-працює технічним працівником. Ліки- на момент огляду приймала кілька тижнів сертралін та кветіапін згідно призначення психіатра, проте, на жаль, без позитивних зрушень.
Що виявив огляд?
На момент огляду пацієнтка виглядала та поводилась абсолютно адекватно, без порушень мислення та сприйняття. Пам'ять без особливостей, в просторі та часі орієнтована правильно. Емоційний фон знижений та відповідає помірно вираженій депресії. Апетит гарний. Сон- ранні (без необхідності ) пробудження о 5 ранку та сонливість протягом дня.
Про що думати?
Висновок , до якого можна дійти, є досить очевидним. Мову варто вести перш за все про депресивний розлад. Але у даному випадку він доповнюється маячними ідеями ( провини) та періодичними зоровими галюцинаціями (чоловік, якого ніхто окрім пацієнтки не бачив). Кому цікаво, більше про розлади емоцій ( депресія і тп.) у моєму дописі за посиланням
Що далі?
Звісно лікування. Проте одних антидепресантів буде замало , адже присутні так звані психотичні прояви ( маячні ідеї та галюцинації). А це потребує відповідних ліків, які мають узагальнюючу назву антипсихотиків. Проте що робити з попередніми ліками ? адже вже було призначені і антидепресанти, і вже згадані антипсихотики. Я прийняв рішення змінити підгрупу і антидепресанта та і антипсихотик, що й було зроблено.
Наступна консультація відбулась через місяць. Пацієнтку було не впізнати. А як сяяли від радості її близькі . Адже пацієнтка стала здоровою людиною, мамою, бабусею, яку ті знали раніше. До неї повернувся інтерес до життя, в її руках все «аж горить». Їй все стало цікаво, і город, й господарство, й онуки!
Будьте здорові та бережіть себе❗️
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»
Відчуваєте, що Вам потрібна моя фахова допомога?
Зв’яжіться зі мною у будь-який зручний для Вас спосіб:
- Щоб забронювати час для консультації самостійно -натиснути 📆 fb.com/drnimchuk/ (кнопка «забронювати»)
- Зателефонувати чи написати - ☎️ /watsapp +380674609304/
- Написати на телеграм @doctornimchuk
- Написати на фейсбук-сторінку - 📩 m.me/drnimchuk
- Написати на пошту- anatolii.nimchuk@yahoo.com
І я залюбки спробую Вам допомогти!
#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #консультаціяневролога #невропатологЧернигов #німчук #неврологнімчук #депресія #доказовамедицина # #психіатр #мігрень