Випадок з практики. Чергова грижа?

Найпоширенішою причиною звернення до невролога звісно є біль в спині. Проте не завжди причина цього болю є неврологічною .

 

Отже, пацієнт М, 62 років, звернувся за моєю допомогою через біль в шиї. Біль тривав цілий рік, при чому без упину (!), а останні 2 тижні додалась скутість рухів в шиї. Також при детальному опитуванні пацієнт зазначив, що на додачу турбує біль в лівому коліні.  

 

Що я з’ясував?

Проблему ні з чим не пов’язує, болі виникли 1 рік тому поступово. Нікуди з цього приводу не звертався. Самостійно пробував застосовувати місяцеві протизапальні ліки, проте без видимого ефекту.

З зальної медичної історії прикметним було декілька фактів. По-перше, пацієнт – гіпертонік, по -друге- страждає на цукровий діабет. Також раніше переніс ниркову кольку та видалення каменя. Регулярно приймає ліки від тиску та цукру. Зі шкідливих звичок – щодня вживає алкоголь (в помірній кількості). Соціальний статус- власник бізнесу.  Але все це не дало жодної підказки, чому болить шия.

 

Що виявив огляд?

Перше, що кинулось у вічі, коли пацієнт зайшов у кабінет- зігнута поза. При огляді рухи в шиї виявились істотно обмеженими та болючими в усі сторони, при чому обмеженість рухів переважала. Жодних ознак та проявів грижі виявлено не було.

Щодо неврологічного огляду - відсутність глибоких рефлексів з рук та ніг (як прояв, ймовірно, діабетичної полінейропатії). Також істотно знижена вібраційна чутливість, яку теж можна оцінити, як прояв діабетичної полінейропатії.

 

Про що думати?

Неврологічною причиною зниженої чутливості є ймовірно ушкодження нервів ніг через діабет або так звана діабетична полінейропатія (більш детально у дописі ). 

А що з болем у шиї? Адже він триває рік! А останні 2 тижні додалась скутість. І болі у пацієнта більш виражені, коли він посидить у кріслі чи після сну. У мене виникла підозра , що має місце синдром запаленої спини (або більш часто хвороба Бєхтєрєва -детальніше про неї у моєму дописі ). 

 

Що далі?

Оскільки з собою у пацієнта були лише аналізи на холестерин (який виявився дуже високим), та УЗД серця , я призначив відповідні аналізи на хворобу Бєхтєрєва та загальні аналізи й у якості пробної терапії- класичні протизапальні на основі диклофенаку у достатньому дозуванні.  

 

За 3 тижні пацієнт повернувся з результатами аналізів. Стан його істотно покращився, зовсім минула скутість у шиї, біль майже минув, проте рухомість в шиї залишилась досить обмеженою, не зважаючи на відсутній біль . Аналізи виявили невиражене запалення, що разом з істотним покращенням на фоні диклофенаку схиляло до думки, що все ж у пацієнта має місце синдром запальної спини, тобто ревматологічне захворювання.  

Й призначивши ліки від холестерину, я скерував його для подальшого лікування до  ревматолога.

 

Будьте здорові та бережіть себе!

 _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _ _ _ _

 

🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»

 

Відчуваєте, що Вам потрібна моя фахова допомога?

Зв’яжіться зі мною у будь-який зручний для Вас спосіб:

 

- Щоб забронювати час для консультації самостійно -натиснути  📆 fb.com/drnimchuk/  (кнопка «забронювати»)

- Щоб зателефонувати чи написати - ☎️ /telegram/watsapp +380674609304

- Щоб написати на фейсбук-сторінку - 📩 m.me/drnimchuk

- Щоб написати на пошту- anatolii.nimchuk@yahoo.com

І я залюбки спробую Вам допомогти!

 

 

#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #консультаціяневролога #невропатологЧернигов #німчук #неврологнімчук #більушиї #хворобаБєхтєрєва #остеохондроз #грижа