Випадок з практики. І знову ця клята «невралгія»

Випадок з практики. І знову ця клята «невралгія» 



Черговий телефонний дзвінок не віщував нічого незвичного. Телефонував чоловік з проханням оглянути свою маму, проте до мене вона прийти не може, тому було прохання оглянути її вдома. Причиною звернення були сильні болі в грудній клітці, через які вона не могла рухатись чи пересуватись.
Власне пацієнтку вже встиг проконсультувати (по телефону) сімейний лікар й призначив знеболювальні та порадив огляд невролога через підозру міжреберної невралгії (або грудного остеохондрозу).


Отже, що я з’ясував ❓
Розповідь пацієнтки Г, 72 років, була дещо плутаною, її турбували болі в руках та грудях, між лопатками, в плечах. Проте в очі кидалась майже повна неможливість пересуватись самостійно квартирою та навіть інколи прості рухи в ліжку викликали нестерпний біль в грудях. Вона була практично прикутою до ліжка й навіть відвідини вбиральні їй вдавались через неймовірні зусилля. Хворіє вже 1 місяць, коли виникли раптові болі через що була госпіталізована до кардіологічного відділення та був встановлений діагноз - інфаркт. Одначе пацієнтка навідріз відмовилась від запропонованого обстеження судин серця (коронарографії) й була виписана додому з пакетом ліків, котрі мала приймати. Але ж навіщо пити всіляку хімію, до якої вона ставилась вкрай скептично (будучи медсестрою, між іншим)? Більшість врешті решт вона собі відмінила. І тут виникли ці дивні болі, які її до цього не турбували. Їх оцінили, як невралгію, й почали лікувати знеболювальними. Проте безрезультатно.
Її загальна медична історія в цілому нічим не прикметна окрім інфаркту та підвищеного тиску. Жодних шкідливих звичок. Спадковість не обтяжена. З ліків залишила лиш від тиску та препарат від стенокардії дикор лонг 20.


Що я побачив ❓
Пацієнтка лежала на дивані, важко дихаючи. Будь-який рух їй давався важко, інколи їй не вистачало повітря. Вона була вкрай схвильована та розповідь її рясніла великою кількістю непотрібних подробиць.
Неврологічний огляд полягав у огляді больових точок на грудній клітці та рухів в хребті, які виявились з…зовсім безболісними!
Дані аналізів були зі свіжої виписки. З відхилень привертав увагу рівень холестерину (8.9. при нормі 5.2 ммоль/л, що є дуже високим показником, що може свідчити про сімейний характер обміну холестерину). Ну й звісно на кардіограмі та УЗД серця ознаки інфаркту.


Що з хворою ❓
Ці болі мали назву аж ніяк не міжреберної невралгії, а справжнісінької грудної жаби або стенокардії (післяінфарктної) й причиною їх було звуження серцевих судин внаслідок підвищеного рівня холестерину (більше про холестерин за посиланням [➡️] https://www.facebook.com/drnimchuk/posts/162513768698132 ).
На превеликий жаль вона відмовилась від коронарографії, на чому я їй неодноразово наголосив під час розмови. Адже з такою важкою стенокардією їй навряд чи уникнути так званого стентування (встановлення розширювачів серцевих судин), бо ймовірно одними ліками не обійдеться (на відміну від іншого випадку з практики [➡️] https://www.facebook.com/drnimchuk/posts/190700715879437 ). Проте пацієнтка лише погодилась відновити прийом ліків й пройти дослідження рівня холестерину.


Що далі ❓
До мене на огляд вона прийшла за 2 тижні. Сама. В офіс на 2й поверх! Без зупинки. Болі стали значно рідше, проте все ж дошкуляли щодня. А якщо й траплялись, то вона їх успішно знімала нітрогліцерином. Надані нею свіжі аналізи холестерину все одно були з відхиленнями, проте вже показники були ближче до рекомендованих, через що був доданий ще один препарат (езетиміб, кому цікаво). До того ж я виявив у пацієнтки депресію (яка теж додавала небажання лікуватись), тому сподіваюсь, на фоні призначеного лікування антидепресантом, вона перегляне своє ставлення до подальшого обстеження. Адже без дослідження судини серця та ймовірного оперативного втручання їй навряд чи вдасться почуватись повноцінно та бути сповненою сил!
Замість епілогу.
Як бачите, під маскою міжреберної невралгії можуть ховатись і дуже небезпечні захворювання.
Будьте здорові та бережіть себе!