Випадок з практики. Неочікуване запаморочення у молодої особи

Мабуть, лікарі погодяться, що часто одними з найважчих  пацієнтів є колеги та їх близькі, у них  вічно щось відбувається нетипово, то  якісь  непередбачувані реакції  на ліки, то  ще щось, тому згадка, що пацієнт є медпрацівником, мимоволі викликає  певне внутрішнє напруження. Цього  разу у сонячний недільний ранок телефонував один з шанованих колег і розповів наступне. 

 

Історія

 

Пацієнтка О. 33 роки, прокинулась вранці й зрозуміла , що у неї паморочиться в голові, більше при повертанні голови праворуч. І паморочиться так, що аж хитає,  ну й деяка нудота те була присутня.  Ситуація ускладнювалась тим, що  вона щойно приїхала на короткотривалий відпочинок у  місцевість, яка, м’яко кажучи,  не була центром цивілізації,  тому дістатись до фахівців було  проблематично.  Єдиним виходом був варіант провести онлайн-консультацію й оглянути її дистанційно, що  й було зроблено. Зазначу, що така консультація у більшості випадків є ефективною,  триває  так само близько  60 хвилин, але сам огляд у певних випадках вимагає  допомоги третьої  особи, якщо потрібно застосування певних  діагностичних прийомів, які сам пацієнт  виконати не в змозі.  У даному випадку роль мого асистента при огляді виконував її чоловік.

 

З’ясувалось, що напередодні все  було чудово, вони щойно приїхали на відпочинок й нічого  не віщувало біди.  Вранці ж вона вже прокинулась з сильним запамороченням. 

Загальна медична історія пацієнтки нічим неприкметна, хіба окрім факту , що вона годувала груддю.

 

Огляд

Враховуючи начебто присутність запаморочення на правому боці й відсутність будь-яких хвороб, попередньо виникла думка, що у пацієнтки позиційне запаморочення ( детальніше за про нього за посиланням)

Але ні, проба , яку було проведено її  чоловіком під моїм керівництвом цього не підтвердила!  Продовжуючи огляд, було встановлене, що у неї  має місце спонтанний ністагм (швидке посіпування очних яблук зі сторони в сторону) , що посилювався при погляді ліворуч. З ходою теж  виявилось не все  в порядку, її вело вліво, а хода по одній лінії  була взагалі неможлива.

 

Про що думати?

Перша моя думка, як я вже вказав, була про позиційне запаморочення, проте її я відкинув, як тільки було виконано спеціальну пробу.  Шийний остеохондроз, скаже дехто? Облиште, цей діагноз немає нічого спільного з запамороченням ( детальніше )

 

Що ще може викликати сильне запаморочення? Інсульт, так, але відсутні фактори ризику та й все ж зазвичай присутні, окрім запаморочення, інші неврологічні прояви  , на кшталт заніміння однієї половини тіла. Хвороба Меньєра? Але до цього жодних нападів , менш виражених, і відсутність слухових симпомів. ( оглядовий допис про запаморочення ) Тоді швидше за все  вестибулярний нейроніт або запалення вестибулярного нерву (що відповідає за проведення імпульсів про положення голови відносно землі). Вважається, що виникає він у відповідь на реакцію імунної системи на перенесений вірус. Вироблені до нього антитіла у декого вибірково вражають вестибулярний нерв і це потребує потужної протизапальної терапії. 

 

Що далі?

Пацієнтці був призначений гормональний препарат та рекомендовано припинити грудне вигодовування.  Але…

Наступного дня я з’ясував, що пацієнтці стало більш зле, вона не могла взагалі самостійно пересуватись , а на довершення ще й періодично блювала. Лікування їй розпочати не вдалось, адже це були таблетовані препарати, а ковтати наступного дня вона вже не могла через блювання.  Було відповідно рекомендовано замінити таблетки на уколи, й на додачу призначив ліки від блювання.  

І як тільки вона почала лікування, стан почав суттєво покращуватись, блювання минуло на 2й день ( вже не було необхідності у відповідних ліках). 

За декілька днів вона вже нормально перенесла повернення додому,  а за 2 тижні почувала себе майже здоровою, лише деколи турбувало незначене відчуття хиткості, проте це абсолютно нормально, оскільки при вестибулярному нейроніті одужання настає повне, проте тривати може і до місяця. Так, і звісно їй була рекомендована вестибулярна гімнастика.  До того ж , пацієнтка виконала МРТ головного мозку, результат якої, як мені стало відомо, не містив жодних відхилень. 

 

Будьте здорові та бережіть себе❗️

 _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _ _ _ _

 

🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»

 

Відчуваєте, що Вам потрібна моя фахова допомога?

Зв’яжіться зі мною у будь-який зручний для Вас спосіб:

 

- Щоб забронювати час для консультації самостійно -натиснути  📆 fb.com/drnimchuk/  (кнопка «забронювати»)

- Зателефонувати чи написати - ☎️  /watsapp +380674609304/

- Написати у телеграм @doctornimchuk

- Написати на фейсбук-сторінку - 📩 m.me/drnimchuk

- Написати на пошту- anatolii.nimchuk@yahoo.com

І я залюбки спробую Вам допомогти!

 

 

#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #консультаціяневролога #невропатологЧернигов #німчук #неврологнімчук #запаморочення  #обертання #головокружіння #вестибулярнийнейроніт #хиткість