Гарне самопочуття майже ніколи не привертає до себе бодай якоїсь уваги рівно до тих пір, поки воно не псується. Мабуть, не помилюсь, якщо стверджуватиму, що найбільше занепокоєння при його погіршенні приносить все , що стосується голови, у тому числі й головний біль.
➡️Суть проблеми
Пацієнт П, 34 років, звернувся до мене через короткочасні головні болі🤕 останні 3 дні. Ну то й що тут такого незвичного, скаже читач? У кого не болить деколи голова, навіть й 3 дні. Так, але не зовсім. Ці болі у пацієнта трапляються протягом останніх 7 років двічі на рік, тривають у середньому до 2 тижнів, й так само незрозуміло минають.
Болі нетривалі, до 3 годин, завжди однобічні, при чому сторона завжди тільки ліва половина голови, починаються завжди з затерпання шиї. Сила болю така, що пацієнт не знаходить собі місця, окрім болю одночасно спостерігається почервоніння ока та виділення з ніздрі на стороні болю. Все б нічого , але якщо раніше болі виникали виключно навесні та восени, то цього року виникли вже влітку. Знеболювальні загалом зараз не допомагають, але раніше начебто були ефективні. А ще поганий сон, адже болі часто починаються саме вночі.
➡️Загальна медична історія пацієнта.
Особливих обстежень пацієнт не проходив, зазначив, що раніше у районній лікарні звертався до невролога, але лікування було без особливого успіху.
З загальної медичної історії нічого прикметного виявити не вдалось. Сімейна медична історія- згадав, що у мами в молодості були якісь головні болі (та хто кудись раніше з ними звертався). Шкідливі звички-окрім паління близько пачки цигарок 🚬нічого. Соціальний статус – працює менеджерером.
➡️Дані огляду та дані досліджень.
Неврологічний огляд не виявив жодних відхилень. Аналізів та досліджень пацієнт з собою не мав.
➡️Що далі?
А далі саме цікаве . В цьому випадку жодних додаткових досліджень і не потрібно, адже насправді маємо дуже типовий опис (клінічну картину) рідкісного головного болю, який має назву пучкового або кластерного. Назва ця походить від його особливості, адже болі переважно починаються несподівано, виникають кілька разів на добу, й так само несподівано зникають. Ці періоди нападів через таку особливість й отримали назву пучка. Періоди нападів тривають зазвичай кілька тижнів і можуть повторюватись з певною частотою , від разу на кілька місяців до взагалі разу у житті. До істотних чинників варто віднести те, що 80% тих, хто на них страждає, є курцями. Також варто зауважити, що біль найбільш сконцентрований в ділянці ока, від чого пацієнту інколи здається, що у нього виривають око.
Отже, зазвичай таким пацієнтам призначається лікування, направлене на попередження нападів та припинення нападового періоду, що й було зроблено. Й звісно наполегливо порадив кинути палити! За кілька тижнів я сам зв’язався з пацієнтом, щоб поцікавитись його станом ( адже часто буває, що отримавши полегшення, пацієнт зникає з лікарського горизонту). Результат був відмінний. Після початку лікування головні болі повністю минули. Звісно , це не гарантує, що період нападів ніколи не повернеться, але тепер пацієнт озброєний дієвими лікарським засобом і зможе одразу розпочати лікування.
Будьте здорові та бережіть себе❗️
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»
Відчуваєте, що Вам потрібна моя фахова допомога?
Зв’яжіться зі мною у будь-який зручний для Вас спосіб:
- Щоб забронювати час для консультації самостійно -натиснути 📆 fb.com/drnimchuk/ (кнопка «забронювати»)
- Щоб зателефонувати чи написати - ☎️ /telegram/watsapp +380674609304
- Щоб написати на фейсбук-сторінку - 📩 m.me/drnimchuk
- Щоб написати на пошту- anatolii.nimchuk@yahoo.com
І я залюбки спробую Вам допомогти!
#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #консультаціяневролога #невропатологЧернигов #німчук #неврологнімчук #ВСД #головнийбіль #кластернийголовнийбіль #пучковийголовнийбіль