Впевнений, багато з вас ставили собі це питання і не тільки стосовно 🧠 нервової системи. Те, що ми споживаємо, вводимо у свій організм, безумовно впливає на обмін речовин в ньому.
Мене, звісно, цікавить перш за все нервова система, тому акцент буде саме на впливі певних продуктів на наш мозок.
Всі ми п’ємо каву☕️. 1-2 чашки абсолютно допустимо й навіть корисно. Кофеїн, що міститься в ній, тонізує нас, робить бадьорішими й навіть покращує на деякий час розумові здібності. А що, як випити 5, 7, 10 чашок?
А якщо робити це регулярно? Це може призвести до розладів 🛌сну. До підвищеної тривожності, непосидючості, нервовості. У декого вживання надміру кави призводить до розвитку постійних головних болів. У декого з моїх пацієнтів, що страждають на мігрень, надмір кави викликав перехід епізодичної мігрені в хронічну форму, яка вимагає більш тривалого та складного лікування. Не варто також забувати, що вищеописані ефекти притаманні не тільки каві, а й міцному чаю, не кажучи про так звані «енергетики». Не менш важливо пам’ятати, що той самий кофеїн в достатній кількості міститься у звичайній Coca Cola чи Pepsi.
Інший аспект правильного харчування, який я хочу згадати — харчування для запобігання інсульту (загалом не тільки його, а й інфаркту). Мова піде про так звану 🍤Середземноморську дієту, яка набула великої популярності серед лікарів останнє десятиліття. Чому, ви спитаєте, нас має цікавити? Тому, що серед людей, які дотримуються цієї дієти, кількість інсультів та інфарктів менша від інших груп на 10-20%! А останні роки було продемонстровано, що у цих людей не тільки інсультів трапляється менше, а ще й поширеність хвороби Альцгеймера (втрата пам’яті у віці) нижча, ніж серед інших.
Отже, розповім, що це за дієта. Те, що ми сьогодні називаємо Середземноморською дієтою, прийшло до нас з часів стародавньої Греції та Римської імперії маже в незміненому вигляді. Це той набір продуктів, яким харчуються жителі країн Середземномор’я. Кухні цих народів мають істотні відмінності, але багато що їх об’єднує. Основа дієти — бобові. В поєднанні з пастою, замішаною на яйцях така страва є повноцінним набором необхідних білків, мінералів, харчових волокон та вітамінів. Хліб виготовлявся з непросіяного борошна, паста — не тільки з твердої пшениці, а й з інших зернових. М’ясо використовувалось в невеликій кількості, при цьому надається перевага білому м’ясу або жирним сортам риби. Жири також використовувались без надлишку, при цьому надавалась перевага оливковій олії. На столі обов’язково було багато зелені та фруктів, а також горіхів. І обов’язковим було вживання помірної кількості вина.
Зазвичай своїм пацієнтам я видаю 📄буклет, де міститься більше інформації стосовно Середземноморської дієти. Тим з вас, хто захоче більш детально ознайомитись з нею, необхідно перейти за посиланням та зберегти собі мій буклет.
Будьте здорові та бережіть себе!
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»
Відчуваєте, що Вам потрібна моя фахова допомога?
Зв’яжіться зі мною у будь-який зручний для Вас спосіб:
- Щоб забронювати час для консультації самостійно -натиснути 📆 fb.com/drnimchuk/ (кнопка «забронювати»)
- Щоб зателефонувати чи написати - ☎️ /telegram/watsapp +380674609304
- Щоб написати на фейсбук-сторінку - 📩 m.me/drnimchuk
- Щоб написати на пошту- anatolii.nimchuk@yahoo.com
І я залюбки спробую Вам допомогти!
#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #консультаціяневролога #невропатологЧернигов #німчук #неврологнімчук #здоровехарчування #середземноморськадієта