Кому підійде онлайн-консультація?

Кому підійде  онлайн-консультація?

 

 

Дехто з вас, друзі, знає, що у мене є така послуга, як онлайн-консультація. Вона є незамінною, коли пацієнт за кордоном або не має змоги дістатись до моєї практики через погане транспортне сполучення чи з інших причин. 

 

Проте судячи з моїх спостережень, вона явно недооцінена. Мовляв, що може лікар зробити онлайн? Насправді багато чого.

 

Як все відбувається ❓

 

Змовчанням, консультація відбувається через Фейсбук месенджер. Дуже бажана гарна швидкість Інтернету, оскільки спілкування супроводжується відео для більш повноцінного спілкування лікаря та пацієнта. 

 

Отже, пацієнт попередньо обговорює зі мною бажаний час консультації та робить оплату її вартості наперед (на відміну від очної  консультації). 

 

В обумовлений час я зв’язуюсь з пацієнтом та роблю все те саме, що й у форматі очної, за винятком суто неврологічного огляду. Тобто детально з’ясовую причину звернення, як все виникло, куди пацієнт звертався, які обстеження  робив, яке лікування отримував, чи було воно ефективним тощо. Після чого я з’ясовую загальну медичну історію (чим хворіє, чим хворів раніше  пацієнт, алергічні реакції, шкідливі звички, сімейна медична історія, які ліки приймає). 

 

Далі огляд. Звісно, виміряти тиск чи перевірити рефлекси не є можливим на відстані, проте можливо обстежити  пацієнта на предмет тривожно-депресивних розладів,  перевірити розумові здібності (пам’ять, просторове сприйняття, і т.п. ). 

 

Після огляду я обов'язково вивчу дані попередніх медичних обстежень(висновки знімків мрт, результати аналізів, дані УЗД тощо), для чого прошу пацієнтів тримати ці обстеження під рукою та бути готовим під час консультації надіслати їх фото у месенджер). 

 

Завершує консультацію встановлення діагнозу та надання рекомендацій щодо лікування та (можливо) додаткового обстеження й звісно відповіді на питання. 

 

Кому точно підійде онлайн-консультація?

 

 ▪️ Пацієнтам з головними болями, особливо якщо є знімок головного мозку (насправді він не завжди потрібен)

 

 ▪️ Пацієнтам з розладами тривожно- депресивного спектру (тривожний розлад, депресія, всд, паніки)

 

Кому точно не підійде така консультація?

 

 ▪️ Пацієнтам з болем в спині, навіть зі знімками. Вони завжди потребують фізичного огляду 

 

 ▪️ Пацієнти з запамороченням  зазвичай потребують проведення спеціальних тестів 

 

У будь-якому разі, перш ніж записати, я намагаюсь з’ясувати причини звернення та обговорюю з пацієнтом доцільність такого формату, як онлайн.

 

Будьте здорові та бережіть себе!