Хвороба Паркінсона є хронічним прогресуючим захворюванням головного мозку🧠. Вперше описана аж у далекому 1817 р. англійським сімейним лікарем Джеймсом Паркінсоном. Незважаючи на той факт, що свої спостереження він зробив, засновуючись лише на 7 клінічних випадках (причому лише на основі спостереження за такими хворими на вулиці, фактично без їхнього огляду), основні риси хвороби, що він описав, з часом майже не доповнились.
Хвороба Паркінсона, викликається загибеллю певних нервових клітин, які виробляють дофамін, і є однією з найбільш поширених класичних неврологічних захворювань у світі. Клітинам мозку дофамін потрібен для того, щоб надсилати повідомлення до інших клітин мозку та до нервів й м’язів нашого тіла. Наприклад, він допомагає вчасно зупинитись на краю тротуару, щоб не вийти на дорогу. Або ще він допомагає Вам зав’язувати шнурівки на черевиках. Якщо його стане менше, Вам не вдасться контролювати свої рухи так само вправно. Чому дофаміну виробляється у декого менше достеменно не відомо.
Які ж ознаки захворювання❓
▪️ Тремтіння рук (тремор)- спочатку зазвичай однієї., яке переходить з часом на іншу. Часто воно посилюється в спокої.
▪️ Скутість у м’язах (ригідність). Хворий відчуває, що йому важко рухатись. Наприклад, він відчуває, що йому стало важче підвестись з крісла. Або ж обличчя може стати менш виразним через те, що його м’язи стають менш чутливими до команд, що їм надходять по нервових волокнах.
▪️ Уповільненість рухів (брадикінезія або акінезія). Хворий помічає, що йому стає важче почати рух, ніж це було раніше, та починає довше перебувати в одній позі. Цей стан може коливатись, за хвильку все може минути й хворий починає рухатись, як ніби нічого й не сталось. Звичайні дії, з якими було легко впоратись раніше, як то умивання чи одягання потребуватимуть більше часу. Почерк також зазнає змін, він стає дрібним та незграбним.
▪️ Проблеми з рівновагою (постуральна нестійкість). Хворого може похитувати вперед-назад , і в цей час він може втратити рівновагу й впасти. У нього також може спостерігатись так зване завмирання під час ходьби. Сама ходьба стає човгаючою, а кроки маленькими.
Не в кожного хворого ці прояви виражені в однаковій мірі. На початку хвороби вони будуть ледь помітними. На жаль, з часом ці прояви будуть посилюватись.
Не існує специфічних тестів на хворобу Паркінсону. Часто для встановлення діагнозу достатнім буде провести неврологічний огляд та задати пацієнтові певні питання. У деяких випадках знадобиться МРТ ( томографія) чи певні аналізи, але лишень для того, щоб виключити інші хвороби.
Лікування💊
Не всі пацієнти з хворобою Паркінсону потребують лікування. Врешті-решт це рішення про початок лікування приймає пацієнт, виходячи з того, наскільки йому заважають прояви хвороби. Також треба пам’ятати, що існуючі ліки не уповільнюють загибель клітин, що виробляють дофамін, а лишень зменшують прояви хвороби.
Існує декілька груп препаратів, які дають чудові результати в лікуванні справжньої хвороби Паркінсону. Нюанс лише в тому, що приймати їх потрібно постійно, інакше їх дія припиняється дуже швидко.
Окрім ліків у деяких складних випадках вдаються до хірургічних утручань, при яких можуть як встановлюватись стимулятори певних відділів мозку, так і руйнуватись певні ділянки мозку.
Що далі❓
Ніхто цього напевне не знає. У кожного перебіг хвороби індивідуальний. Дехто зможе жити повноцінним життям протягом довгого часу, не маючи виражених проявів хвороби. Але з часом, коли все більше клітин мозку буде гинути, прояви будуть більш помітними.
В будь-якому разі важливо намагатись вести звичний спосіб життя, підтримувати зв’язок зі своїми близькими та періодично проходити огляд у свого лікаря.
Будьте здорові та бережіть себе❗️
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»
Відчуваєте, що Вам потрібна моя фахова допомога?
Зв’яжіться зі мною у будь-який зручний для Вас спосіб:
- Щоб забронювати час для консультації самостійно -натиснути 📆 fb.com/drnimchuk/ (кнопка «забронювати»)
- Зателефонувати чи написати - ☎️ /watsapp +380674609304/
- Написати чи зателефонувати на телеграм @doctornimchuk
- Написати на фейсбук-сторінку - 📩 m.me/drnimchuk
- Написати на пошту- anatolii.nimchuk@yahoo.com
- Відвідати сайт doctornimchuk.com
І я залюбки спробую Вам допомогти!
#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #консультаціяневролога #невропатологЧернигов #німчук #неврологнімчук #доказовамедицина #головнийбіль #психіатр #мігрень #мигрень #антидепресанти #грижа #більвспині #запаморочення