Розвінчування міфів. МРТ та гемангіоми.

Варто одразу сказати,  що  поняття трапляється багатьом пацієнтам, хто робив МРТ дослідження хребта.  

 

Що  таке гемангіома❓
Термін походить від  грецького  ангіос-  судина,  та гем- кров.  Суфікс -ома завжди вказує  на пухлину.  Тобто  мова йде про пухлину , в основі якої  лежить розростання кровоносних судин .  Доречно  зауважити, що  гемангіоми доброякісні ( не призводять до метастазів) та взагалі-то бувають будь-де – печінці, шкірі,  кістках і тд,  але тут мова піде про  кістки, а точніше, хребці. 

Як часто зустрічається❓
Часто.  Близько  10% МРТ досліджень хребта ( а може й більше)  виявляють такі пухлини.  Тобто  така знахідка чекає на багатьох , хто вирішив  пройти таке дослідження.
 
Що  робити❓
Історично так склалось, що раніше, коли ще МРТ не  було, ці пухлини виявлялись досить зрідка при рентгенографії  хребта , але… коли виявлялись,  то вже так просто  пацієнтів не відпускали. Поголівно  їм рекомендували від  таких пухлин позбавлятись і метод  цей був опромінення, тобто радіаційне руйнування пухлини ( й оточуючих тканини, звісно, тобто такий собі метод ).  Але з  розвитком технологій та приходом в Україну МРТ та КТ апаратів все  більше й більше накопичилось спостережень , що такі пухлини є частими знахідками та геть не  несуть якоїсь шкоди. І жодних  проявів , окрім наявності на МРТ знімку! Ні болів ,  нічого! Відповідно  жодного лікування не потребують. 

 

Але❗️
Є винятки.  Деколи ці пухлини надто розростаються, займаючи більшу частину хребця.  І що? А те, що вони цим витісняють кісткову тканину , заміняючи її судинною, яка не є  жодним чином твердою речовиною, на відміну від кістки.  І тут можуть бути наслідки у вигляді переломів цих хребців або  болів у ділянці такого хребця, яка чітко залежить від  навантаження на нього.   Адже хребці з такою гемангіомою стають менш міцними через те, що кісткова тканина у них замістилась судинами! І в такому випадку дійсно  є сенс лікувального  втручання,  будь то опромінення чи виконання вертебропластики, себто введення в хребець медичного цементу для його зміцнення.  Проте, повторюсь, такі випадки трапляються вкрай рідко і більшість гемангіом є абсолютно нешкідливими.  

Будьте здорові та бережіть себе❗️
 _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _ _ _ _
 
🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»
 
Відчуваєте, що Вам потрібна моя фахова допомога?
Зв’яжіться зі мною у будь-який зручний для Вас спосіб:
 
- Щоб забронювати час для консультації самостійно -натиснути  📆 fb.com/drnimchuk/  (кнопка «забронювати»)
- Зателефонувати чи написати - ☎️  /watsapp +380674609304/
- Написати чи зателефонувати на телеграм @doctornimchuk
- Написати на фейсбук-сторінку - 📩 m.me/drnimchuk
- Написати на пошту- anatolii.nimchuk@yahoo.com
- Відвідати сайт doctornimchuk.com 
І я залюбки спробую Вам допомогти!
 
#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #консультаціяневролога #невропатологЧернигов #німчук #неврологнімчук  #доказовамедицина #головнийбіль #психіатр #мігрень #мигрень #антидепресанти #грижа #більвспині #запаморочення