Про найпоширеніший біль у спині.

Про найпоширеніший біль у спині. 

 

Я нещодавно замислився, а чому, написавши не один допис про біль у спині, я оминув його найпоширенішу причину ? 

Як гадаєте, що найчастіше викликає біль у спині?  Грижа? Стеноз? «Запальна» спина?   

Уявіть собі, що ні. Цей біль має досить довгу назву - неспецифічний біль у нижній частині спини (обмежений нижніми ребрами зверху та сідничними складками знизу). 

 

Що криється за цим болем❓

 

Все дуже банально. У  90% він спричинений ... перенапруженням м’язів (значними фізичними навантаженнями) або ж розтягненням м’язів! Не більше й не менше. Часто саме він криється за таким поширеним, але некоректним терміном, як «остеохондроз». Той біль, що пов’язують зі змінами в хребцях (та іменують остеохондрозом) часто до хребців жодного відношення не має.  Так ось, ті розтягнені м’язи, якщо мова про них, перебувають в стані запалення, при якому йде викид активних речовин, які в свою чергу спричиняють біль, подразнюючи больові нервові закінчення як хімічно, так й механічно за рахунок набряку м’язів/зв’язок.  При фізичному перевантаженні механізм подібний, відбувається мікротравматизація м’язів /сухожилків, яка поєднується з накопиченням молочної кислоти та відповідним болем, яку відчував мабуть кожен. Вона більш відома,  як крепатура. 

 

Що робити❓

 

 ☑️ більше рухатись. Це покращує кровообіг в ушкоджених м’язах та їх зв’язках, пришвидшуючи їхнє загоювання та вимивання молочної кислоти

 ☑️ почати робити вправи для спини. Вони оптимально розподіляють навантаження 

 ☑️ розтерти м’язи будь-якою зігріваючою маззю. Їх ефективність, між іншим, більш-менш однакова, тому раджу не переплачувати за марку 

 ☑️ Можна застосувати до болючої  ділянки сухе тепло (або навпаки компрес з льодом - він тамує біль аніскілечки не гірше). 

 

 

Коли йти до лікаря

 ▪️ коли біль, не дивлячись на виконання рекомендацій, посилюється

 ▪️ Коли біль віддає /стріляє у ногу чи пах

 ▪️ Коли біль супроводжується підвищенням температури

 ▪️ Коли біль супроводжується неприємними відчуттями при сечовипусканні

 ▪️ Коли у пацієнта має місце онкологічне захворювання

 ▪️ Коли біль не вщухає протягом 2 тижнів 

 ▪️ Коли пацієнт не контролює сечовипускання 

 ▪️ Коли біль вперше виник після  60 років 

 ▪️ Коли пацієнт надто переживає, чи бува, не спричинений той клятий біль серйозним захворюванням (адже підвищена тривога сприяє відтермінуванню одужання)

 

Будьте зорові та бережіть себе!