Про спорт та нервову систему
Про спорт та нервову систему.
На днях в Україні відзначався День фізичної культури. Здавалося б , ну що незрозумілого? Як каже стара, заїжджена фраза: «Спорт - це здоров’я». Але чому? І як саме це стосується нашої нервової системи?
Саме нервова система є тим самим ініціатором будь-якого руху нашого тіла і без її «справності» виважені, точні та скоординовані рухи просто неможливі. Приміром, стався інсульт, і частина мозку ,як наслідок, відмерла. І ось тобі наслідок- половина тіла паралізована. Проте зв'язок між рухами та нервовою системою більш складний та більше того, двобічний!
Якщо продовжувати приклад з інсультом, то що потрібно робити , щоб пацієнт швидше відновився? Так, рухатись! І почати якомога раніше! Адже чи замислювались , чому пацієнтові після інсульту стає краще? Адже частина мозку відмерла назавжди і жодним чином воскреснути не може. Справа тут у тому, що функції втраченої частини мозку беруть на себе його сусідні ділянки. І саме активні рухи, в тому числі пасивні , цьому спряють якнайкраще.
Проте важливість рухів й фізичної активності в цілому важливі і для підтримки здоров’я нашого тіла. Адже хвороба швидше настає там , де умови оточуючого середовища стають сильно відрізнятись від умов, до яких пристосоване наше тіло. Еволюційно людина пристосована бігати , полювати на здобич. Відповідно для підтримки здоров’я та гарного самопочуття необхідно забезпечувати свій організм хоча б мінімумом фізичних навантажень. Докази?
По-перше, загальновизнаний у науковому середовищі факт, що у осіб з малорухомим способом життя раніше розвивається гіпертонічна хвороб та вищий ризик інсульту й інших серцево-судинних захворювань.
По-друге , і це стосується саме нервової системи. Хто з вас , шановні читачі, відвідує фітнес-клуб, мабуть , помітив, що після занять почуває себе значно бадьорішим та навіть настрій стає кращий. Чому? Все за рахунок так званих речовин ендорфінів, що виробляє наш мозок та які забезпечують нам гарний настрій. Під час занять спортом їх кількість значно збільшується , що й призводить до появи піднесеного настрою.
По-третє, регулярні заняття спортом рекомендуються ( мною в тому числі) пацієнтам з розладами емоційної сфери (депресії , тривожні розлади), адже регулярна фізична активність допомагає швидше позбутись вищезгаданих захворювань та навіть попередити у осіб, які до них схильні.
По-четверте (правда , незрозумілий механізм), регулярна фізична активність допомагає нам бути розумово повноцінними довше й запобігає розвитку старечого слабоумства.
І наостанок, проте це стосується здебільшого дівчат - регулярні заняття спортом- це ваша гарна фізична форма і запорука гарного настрою через компліменти оточуючих чоловіків =)
Будьте здорові та бережіть себе!