Розвінчуючи міфи❗️Про синдром «комп’ютерної» шиї
Останнім часом мені стали часто траплятись дописи ,а деколи й відверто рекламні про так званий синдром комп’ютерної шиї або ще інший термін текстова шия ( з англійської texting neck, тобто особи, яка багато переписується в телефоні). Згаданий синдром ще відноситься до хвороб цивілізації, оскільки саме її разом з науковим прогресом варто «винуватити» в його виникненні.
Отже , що це таке❓
Для початку про назву. Можна помітити, що назва синдрому відсилає нас до заняття такої особи. Тобто цей синдром описаний у людей, які проводять багато час у за комп’ютером (або смартфоном).
Що ж відбувається при цьому❓
Якщо роздивитись наведений нижче малюнок, то можна помітити, що сконцентрована робота за комп’ютером чи телефоном призводить до інтуїтивного нахилу голови вперед , начебто особа хоче бути ближче до пристрою. Голова подається вперед, шия трішки згинається. Зрозуміло, що така поза є нестійкою з точки зору рівноваги , відповідно потребує додаткового зусилля м’язів, щоб не дати голові зміщатись вперед та вниз. Це спричиняє напруження задньої групи м’язів шиї. І загалом все б нічого , але якщо це напруження триває довго, то у будь-яких м’язах виникає що? Крепатура, як після спортзалу. Додатково до напруження м’язів та підвищення їх тонусу призводить надмірний стрес, якщо робота за гаджетом вимагає значних розумових зусиль.
Які прояви ❓
📌Ниючий біль, розпирання в ділянці шиї,
📌Деколи біль досягає потилиці
📌Дуже нечасто, але може призводити до стискання нервових корінців , які проходять між хребцями, що супроводжується прострілюючими, сильними болями , що віддають в руку.
Чим це небезпечно❓
Чи взагалі це небезпечно? Відповідь- Ні, на відміну від поширеного погляду на цей синдром, нічого страшного не відбувається. Це явище не призводить до перетискання судин шиї. Воно не призводить до виникнення гриж . Одним словом, жодних серйозних ускладнень не несе в собі. Цей синдром лише впливає на якість життя (але це теж немаловажливо).
Як боротись❓
По суті, нічого складного .
📌Намагатись не сидіти тривало в вимушеній позі нерухомо зі зміщеною вперед головою
📌 Робити щопівгодини перерви з вправами для шиї
📌 Якщо ви професійно вимушені проводити багато часу за комп’ютером- відвідування спортзалу .
📌 Використання робочого столу, в якому регулюється його висота , таким чином, щоб монітор комп’ютера знаходився на висоті очей ( бажано взагалі працювати стоячи)
Будьте здорові та бережіть себе❗️
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»
Відчуваєте, що Вам потрібна моя фахова допомога?
Зв’яжіться зі мною у будь-який зручний для Вас спосіб:
-Зателефонувати на робочий номер - +380674609304
- Зателефонувати чи написати на WhatsApp https://wa.me/380674609304
- Написати чи зателефонувати на Telegram https://t.me/doctornimchuk
- Написати на фейсбук-сторінку - 📩 m.me/drnimchuk
- Написати на пошту- anatolii.nimchuk@yahoo.com
- Відвідати сайт doctornimchuk.com
І я залюбки спробую Вам допомогти!
#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #консультаціяневролога #невропатологЧернигов #німчук #неврологнімчук #доказовамедицина #більвшиї #textingneck