Випадок з практики. Біль в шиї.
Пацієнтка Б, 45 років, менеджер, звернулась до мене через виражений пекучий біль в шиї, який інколи поширювався у правий лікоть. Але це ще не все. Права рука стала слабшою.
Що я з’ясував [❓]
Пацієнтка захворіла близько тижня тому, вночі, коли відчула несподівано сильний біль у шиї (від якого вона прокинулась). Окрім болю ще помітила затерплість великого пальця правої руки. Звісно вона звернулась до одного з неврологів, проте лікування дало короткотривалий ефект, а після його завершення біль повернувся.
Наступним, хто оглядав пацієнтку, був нейрохірург, до якого вона вже прийшла озброєною знімком (МРТ) шиї. Вердикт виявився невтішний - операція!
Власне з розпачу пацієнтка вирішила дізнатись альтернативну думку іншого лікаря та звернутись до мене.
З історії випливало, що пацієнтка була цілком здоровою. З хвороб, що перенесла раніше - запалення легень, виразка шлунку, коронавірусна інфекція та гепатит. Тобто нічого такого, що мало бодай якийсь зв'язок з теперішнім болем в шиї. Жодних операцій. Жодних шкідливих звичок. Сімейна медична історія без особливостей. З ліків постійно не приймала нічого. За останні 30 днів - протизапальні, гормони, препарати для захисту шлунку та послаблювачі м’язового тонусу.
Фізична активність недостатня.
Що я побачив при огляді [❓]
Показники тиску, пульсу та насиченості киснем задовільні. Апетит збережений, проте сон вкрай поганий через сильний біль в шиї. Також помітив зменшення сили в правій руці (кому цікаво - в кисті та біцепсі), пацієнтка правша. Якщо більш точно, то динамометр показав 17 кгс в правій кисті, 20 кгс в лівій, але й це не все. Смужка зниженої чутливості, що простягалась від плеча до великого пальця.
Ну й на останок болючість поворотів шиї ліворуч та так званий симптом Спурлінга.
Про що думати [❓]
Так, дані огляду чітко вказували на наявність грижі диску в шийному відділі хребта, що також підтверджувалось даними знімка МРТ. Проте сам знімок не є достатнім, щоб оцінити, чи потрібно робити операцію, чи ні, лише лікарський огляд, який вказував, що мало місце стискання грижею 6 шийного корінця з усіма випливаючими розладами сили та чутливості. Зауважу, деколи грижа досить велика, проте не дає жодних проявів, а деколи здавалося б і невелика, але призводить до серйозних наслідків, що й було в цьому випадку.
Що далі [❓]
Власне, лікування. Вправи. І бінго - пацієнтка чітко слідувала моїм рекомендаціям й за тиждень самопочуття пацієнтки значно покращилось, вона нарешті почала вночі спати, а великий палець став більш чутливим! Протягом наступних кількох тижнів вона повністю повернулась до звичного способу життя, навіть записалась на фітнес. І вже без знеболювальних!
Будьте здорові та бережіть себе!