Як розуміє читач, мова тут піде не про опіки , а лише про відчуття, які їх нагадують, але все ж.
Отже, пацієнтка Г, 29 років , звернулась до мене з приводу заніміння гомілок та пекучого відчуття в стопах. Відчуття настільки сильне, що вночі деколи не могла нормально спати, так боліло.
Як з’ясувалось, проблема виникла близько 2 місяців тому, поступово наростаючи, аж поки 2 тижні тому болі стали геть нестерпними. Лікування у невролога істотного покращення не принесло, тому вона опинилась у мене.
➡️Що я з’ясував?
До цього кілька місяців поспіль пацієнтка розпочала лікування у …фтизіатра. І на момент огляду вона все ще лікується у нього, звісно від туберкульозу.
Попередня її медична історія нічим не прикметна. Правда пацієнтка палить (до 10 циг на день), алкоголь майже не вживає. В сімейній історії варто хіба згадати про рак шлунку у її бабусі. З ліків вона постійно приймає, кому цікаво, бедаквілін, клофазимін, лінезолід, циклосерин, всі вони від туберкульозу та приймаються нею вже декілька місяців.
Соціальний статус пацієнтки- працює на керівній посаді.
Огляд виявив суттєве зниження больової та вібраційної чутливості в ногах.
До того ж, досить виражено хитало з заплющеними очима.
Досить широкий спектр аналізів, наданий мені пацієнткою, виявив трішки занизький гемоглобін та ознаки інфекції сечовивідних шляхів.
➡️Про що думати?
Читач з медичною освітою не помилиться, якщо скаже, що все вищеописане вказує на наявність у пацієнтки полінейропатії, тобто множинного ураження периферичної нервової системи. У такій ситуації варто думати в першу чергу про діабет, як найпоширенішу причину полінейропатії, проте дані аналізів це заперечували. Наступна причина за поширеністю- зловживання алкоголем, і можна було б його запідозрити, тим паче, що серед хворих на туберкульоз зловживання алкоголем є явищем поширеним, проте пацієнтка геть не виглядала такою, а по-друге, супроводжуюча її молода людина це теж не підтвердила. Звісно можна б запідозрити В12 дефіцитну полінейропатію і ще багато чого ( якісь спадкові полінейропатії чи запальну) , якби не .. моя допитливість. Я вирішив скористатись джерелом UpToDate щоб освіжити свої знання про можливі побічні ефекти тих ліків, які вона приймала довгий час. Аж раптом це токсична дія ліків? Так, моє припущення в повній мірі справдилась. Для лінезоліду цей побічний ефект дуже характерний, він навіть віднесений до важливих, частих.
➡️Що далі?
З причиною розібрались, але що далі? Навряд чи відміна ліків є гарною ідеєю, адже туберкульоз -хвороба вкрай небезпечна, порівнювано з полінейропатією.
Було прийняте рішення не припиняти його лікування, воно вже йшло до завершення, мало завершитись чи через 1, чи 2 місяці. Але я порадив пацієнтці мазь на основі перцю стручкового, вона нерідко дуже добре прибирає пекучі відчуття, а на додачу порадив препарат з групи протисудомних, який чудово працює печінням.
Вже за тиждень вдалось досягнути гарних результатів, больові відчуття вщухли!
Це, правда, не означає, що минув сам розлад – полінейропатія, вона звісно нікуди не поділась, проте її прояви ми успішно побороли. Пацієнтка почала нормально спати, а дотик до шкіри перестав давати нестерпний біль! Щодо самої полінейропатії, то вона почне минати (поступово), тільки коли вона завершить прийом ліків, які її викликали. Інакшого шляху, на жаль, не існує.
Будьте здорові та бережіть себе!
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»
Відчуваєте, що Вам потрібна моя фахова допомога?
Зв’яжіться зі мною у будь-який зручний для Вас спосіб:
- Щоб забронювати час для консультації самостійно -натиснути 📆 fb.com/drnimchuk/ (кнопка «забронювати»)
- Щоб зателефонувати чи написати - ☎️ /telegram/watsapp +380674609304
- Щоб написати на фейсбук-сторінку - 📩 m.me/drnimchuk
І я залюбки спробую Вам допомогти!
#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #Полінейропатія