Випадок з практики. Про заніміння рук.

Заніміння рук ( до шиї чи тільки кистей) є поширеною скаргою у неврологічних пацієнтів. Все ще частим діагнозом у таких пацієнтів є шийних остеохондроз, адже деколи у пацієнта складається хибне враження, що проблема в шиї (настільки деколи виражене заніміння, що пацієнт відчуває заніміння всієї руки, ніби воно починається з шиї). Цей випадок теж виглядав абсолютно стандартним та не віщував нічого незвичного, але…

 

Що привело пацієнта до мене?

Пацієнтка 50 років, звернулась до мене з проблемою заніміння рук від пальців до ліктів, при чому більше німіла ліва рук. Заніміння турбувало пацієнтку переважно вночі, від чого вона не могла нормально спати, постійно прокидаючись від неприємних відчуттів. 

 

Що я з’ясував?

Проблема з руками виникла близько 9 місяців тому, поступово. Будучи за кордоном, зверталась до травматолога, який виконував блокаду, начебто стало ненадовго трішки краще. Повернувшись до України, вирішила звернутись до ревматолога, адже як з’ясувалось згодом, на додачу до заніміння виник набряк лівої кисті з відчуттям болю. 

З загальної історії можна звернути увагу, що пацієнтка є гіпертоніком та страждає на зниження слуху. Від тиск постійно приймає ліки. Соціальний статус- продавець.

 

Що виявив огляд?

На момент огляду чутливість  в руках була не порушена. 

Також, виходячи з припущення, що це синдром зап’ястного каналу ( детальніше у дописі https://www.facebook.com/112372547045588/posts/pfbid0ZA732ChomnLz2HcQh3xN7gwHctRaj2utYeiN6yXZRr7SA47W9qyHRbji3HoV2PZ7l/) , були виконані провокативні проби, проте вони виявились негативними. Звертало на себе також увагу, що кисть у лівому зап’ясті істотно обмежено згиналась та була набряклою.

 

З додаткових обстежень пацієнтка виконала УЗД кистей, з результатів якого випливало, що у неї були запалені деякі сухожилки кисті. Також мала в наявності дані рентгенографії стоп ( як з’ясувалось, ще її турбував біль у великому пальці правої ступні), які свідчили про так звану галюксну деформацію великого пальця на обох стопах).  Загальні аналіз крові, дані щитоподібної залози , біохімія -все в межах норми,  окрім підвищеного холестерину. 

 

Про що думати?

Звісно про синдром зап’ястного каналу , проте в даному випадку він мав досить специфічне підґрунтя, а саме запалення сухожилків, переважно лівої кисті. При чому пацієнтка, повторюсь, вже відвідувала ревматолога й той запідозрив у пацієнтки ревматоїдний артрит. 

 

Що далі?

У таких випадках зазвичай рекомендую спеціальні вправи для кисті та носіння бандажу на зап’ястя, що й було рекомендовано пацієнтці. Окрім цього, звісно ліки, до яких входили потужні протизапальні та ліки, що специфічно пригнічують неприємні відчуття від подразнення нервів. На додачу я порекомендував здати кров на  ревматологічні аналізи 

За тиждень пацієнтка з’явилась на огляд. З істотним покращенням в самопочутті. Вона почала нормально спати! При огляді було чітко помітно, що обсяг рухів в зап’ясті суттєво збільшився, одночасно зменшився біль в великому пальці ступні. З аналізів- невиражені запальні зміни в крові ( ШОЕ трохи підвищене) та ревмофактор на межі норми.

Я рекомендував у подальшому продовжити виконання вправ для кистей, але вкрай необхідно періодично оглядатись у ревматолога, адже мав місце артрит з ризиком трансформації в ревматоїдний артрит. Адже у цьому випадку найефективнішим буде лікування основного захворювання, що убезпечить від вторинного синдрому зап’ястного каналу внаслідок перетискання серединних нервів ( які можуть легко стискатись в ділянці зап’ясть внаслідок запалення оточуючих тканин) 

 

Ось так випадок з практики ще раз підкреслив, що у сучасній медицині лікар повинен володіти не тільки виключно знаннями зі своєї спеціальності, а й обов’язково орієнтуватись у суміжних. 

 

 

Будьте здорові та бережіть себе!

 _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _ _ _ _

 

🏥 «Приватний невролог Анатолій Німчук»

 

#drnimchuk #лікарнімчук #лікарневролог #неврологчернігів #консультаціяневролога #невропатологЧернигов #німчук #неврологнімчук #заніміннярук #серединнийнерв