Випадок з практики. Заплітаються ноги.

Випадок з практики. Заплітаються ноги.



Ця заплутана історія почалась за пів року до того, як пацієнт потрапив до мене на консультацію. Начебто після аварії. Через кілька тижнів раптом зник голос, який йому активно лікували крапельницями, підозрюючи інфекцію дихальних шляхів, проте не дуже успішно. З часом, правда, голос повернувся. З переляку він покинув палити й за кілька місяців набрав 15 кг, що його насторожило (а ще більше сімейного лікаря, який висловив припущення, що у пацієнта онкохвороба й потрібно терміново обстежуватись).
Отже, пройдено все й вся в онкодиспансері, проте краще не ставало. Навіть до бабок звертався, але марно. А останнім часом почало тягнути ноги, «наче ноги без кісток». Ну а тепер ближче до справи.
Пацієнт М, 34 років, прийшов на консультацію у супроводі дружини.
З’ясувалось, що привело його до мене болі в стегнах, ватність ніг, «неначе підкошуються», зниження пам’яті.
Історію розвитку я вже виклав вище.
Медична історія пацієнта нічим не прикметна, окрім хіба бронхіту.
Палив багато, проте покинув кілька місяців тому. Сімейна історія - батько хворів на туберкульоз. Постійно жодних ліків не приймає. Соціальний статус - фермер.
Що виявив огляд [❓]
Показники тиску, температури, насиченість киснем крові – норма.
Виявилось, що сон не зовсім нормальний, пацієнта турбують ранні пробудження. Виглядає пригніченим. Самоопитувальник депресії продемонстрував високий бал депресії. Відзначалась деяка асиметрія обличчя справа. Язик навпаки трішки відхилявся вліво. Сила в лівій нозі знижена до 4 балів. Хода хитка, тандемна - вкрай утруднена. На пряме питання про сечовипускання зазначив, що деколи важко стриматись. Загалом враження, що пацієнт не дуже критично ставиться до свого стану.
З обстежень, наданих пацієнтом, (а там і УЗД внутрішніх органів, і аналізи, і гастроскопія, і колоноскопія, і УЗД серця все було в нормі, ОКРІМ вираженої запальної реакції в крові (ШОЕ 43)!!.
Про що можна думати [❓]
Враховуючи досить «різнобарвні» неврологічні прояви можна думати про багато вогнищеве ураження нервової системи. Як щодо розсіяного склерозу [❓]
Так, звісно, проте чому така запальна реакція в крові? У пацієнта явна депресія й відповідний препарат призначений, проте не жодним чином не пояснює решту суто неврологічних проявів. І що то за втрата голосу раніше? Зрозуміло було одне - потрібно робити знімок (МРТ) головного та спинного мозгу рівня на грудному рівні що й було невдовзі проведене. А не виключено, що буде потрібна спинномозкова пункція.
І.. спинний мозок абсолютно нормальний. Повторні аналізи - і все той же високий рівень запальних змін (ШОЕ). А що знімок голови? Він дав питань більше, ніж відповідей, оскільки продемонстрував багатовогнищеве ураження мозку, можливо (!) внаслідок розсіяного склерозу. Але був ще один аналіз, на який я скерував пацієнта - на ВІЛ. І ось він виявився позитивним! І це все пояснювало: і запальні зміни в крові, і багатовогнищеві прояви, і повільний перебіг хвороби, і дивні симптоми.
Продовження.
Продовження історії цілком оптимістичне. Пацієнтові діагностовано токсоплазмений енцефаліт! Він проходить лікування у спеціалізованому закладі, приймаючи відповідні ліки від ВІЛ-інфекції та токсоплазмозу. Голова стала працювати краще. Ноги почали нормально слухатись. Проте слабкість в лівій нозі все ж зберігається, разом з розладами ходи. Ось такий багатоликий ВІЛ, про існування якого нікому не варто забувати !
Будьте здорові та бережіть себе!